VÝHODY PREBÚDZANIA S PRIRODZENÝM SVETLOM

Existuje veľké množstvo ľudí, ktorí majú veľké problémy so zaspávaním. 

Svetlá vyžarované rôznymi zariadeniami, ktoré máme: elektronické zariadenia, hodinky alebo jednoduché prirodzené svetlo, sú príčinou tohto problému pri mnohých príležitostiach.

Vo všeobecnosti Španieli spia so zatiahnutými žalúziami, aby zostali v úplnej tme a zabránili svetlu prenikať do miestnosti. Odborníci však odporúčajú opak, že by bolo prospešné pustiť slnečné svetlo, aby ste sa vyhli prudkému rannému prebúdzaniu.

Ešte stále nepoznáte všetky výhody vstávania s prirodzeným svetlom? Všetko si zvyká! Venujte veľkú pozornosť: 

  1. Slnečné svetlo po prebudení znižuje stres

Viaceré štúdie ukázali, že spojenie s prírodou znižuje hladinu našich hormónov spojených so stresom. Preto jedným zo spôsobov, ako využiť toto spojenie, je začať deň prirodzeným svetlom. 

  1. Vyhnite sa príznakom depresie 

Je dokázané, že nedostatok prirodzeného svetla môže mať negatívny vplyv na náladu ľudí. Preto môžeme zmierniť príznaky, ak sa každý deň zobudíme so svetlom úsvitu. 

  1. vyrovnáva hladinu melatonínu (hormónu spánku)

Melatonín priamo ovplyvňuje kvalitu nášho spánku. Prebúdzanie sa pomocou slnečného žiarenia teda môže pomôcť vyrovnať ju. 

Vyrovnanie hladín melatonínu nám pomôže mať stabilnejšie spánkové cykly. 

  1. Reguluje činnosť nášho tela

Prirodzené svetlo je základným faktorom týchto chemických procesov, ktoré regulujú činnosť nášho tela a v konečnom dôsledku ovplyvňujú našu pohodu a šťastie. A je to tým, že mozog sa vyvinul tak, že je schopný spojiť deň s aktivitou a noc s odpočinkom a regeneráciou, takže hypotalamus začne pracovať vtedy, keď má.

  1. Mozog obnovuje činnosť postupne, nie náhle. 

Keďže cyklus spánku nie je náhle prerušený, znižuje sa riziko prežívania úzkosti. 

Odborníci preto odporúčajú prebúdzať sa s prirodzeným východom slnka. Nielen preto, že svetlo je spojené s pozitívnymi emóciami, ale existuje vedecký dôvod, ktorý vysvetľuje, prečo nám táto koordinácia s rytmami prírody prospieva.