V dokonale teplej vode, ale aj dokonale chladnej. To všetko vám môžu ponúknuť obľúbené kúpacie kade!

Hoci veľké množstvo ľudí stále siaha v prvom rade po bazéne, čoraz častejšie sa používajú kúpacie kade. Ide o moderný spôsob relaxácie pri plávaní, ktorý v porovnaní s bazénmi ponúka množstvo pozitívnych vlastností.

Hlavnou výhodou sú skryté mechanizmy, ktoré umožňujú regulovať teplotu vody tak, aby bola teplejšia, alebo naopak, aby ste sa mohli dokonale ochladiť. Vďaka tomu sú kúpacie kade technológiou, ktorá je na míle vzdialená od bazénov.

To najlepšie pre milovníkov otužilosti a studenej vody

Najmä počas klasickej letnej sezóny môže byť veľa dní, keď sa chceme dokonale schladiť. V bazéne je však voda zvyčajne príjemne ohriata, takže sa cítime uvoľnene, ale k výraznému ochladeniu nedochádza. Možnosťou na dosiahnutie tohto efektu sú špecializované ochladzovacie kúpele. Ide o kade, ktoré nemajú bežný systém ohrevu, ale namiesto toho majú chladiaci systém.

Ten síce nie je dostatočne výkonný na to, aby vytvoril doslova ľadovú vodu, ale dokáže udržať teplotu vody, pri ktorej nám za správnych podmienok vždy naskočí husia koža. Ak ste milovníkom studeného kúpeľa, otužilcom alebo sa chcete po saunovaní skokovo schladiť, potom sú pre vás ochladzovacie kade ideálnym riešením.

Umelecké dielo pre milovníkov klasiky

Samotné kade sú špecifické tým, že vám môžu ponúknuť naozaj pekný dizajn. Z vonkajšej strany sú pokryté dreveným materiálom, takže dokonale splynú s prírodným prostredím. Pre milovníkov naozaj tradičného kúpania je špecialitou kúpacia kaďa s pieckou. Môžete si tak dopriať naozaj staromódny spôsob, aby voda mala ideálnu teplotu podľa vašich predstáv.

Moderné možnosti riešenia

Okrem klasického riešenia, ktoré spočíva v použití kachlí na drevo, si však môžete vychutnať aj kúpanie, ktoré vám ponúka stopercentne moderné riešenie. Ak máte k dispozícii elektrinu, nemusíte sa obávať. Prípadne sú možnou alternatívou aj záhradné kade na plyn, ku ktorým sa dá veľmi jednoducho pripojiť prenosná plynová fľaša.