Betónové ploty – pohodlne a rýchlo!

Betón je materiál pozostávajúci zo zmesi piesku, drveného kameňa, cementu a vody. Na zvýšenie pevnosti betónových konštrukcií sú dodatočne vystužené kovovou výstužou. V tomto prípade sa materiál nazýva železobetón. Prvý aj druhý produkt sa široko používajú pri stavbe budov a stavieb. Výnimkou nebola ani výstavba plotov okolo priemyselných a poľnohospodárskych podnikov, občianskych a bytových zariadení.

Betónové ploty sú odolné a pevné. Blokové konštitúcie sa vyrábajú v rôznych formách, čo dáva plotu estetický vzhľad.

Vlastnosti dekoratívnych sekčných plotov

Hlavnou črtou takýchto plotov je to, že okrem úlohy chrániť miesto a jeho oplotenie zdobia dvor zvnútra aj zvonku.

Pre súkromné ​​domy získavajú na popularite dekoratívne ploty a ploty vyrobené z blokov. Ich profilové diely sú vyrábané v špičkovej kvalite a vonkajšie povrchy sú štýlovo upravené. Existuje veľa možností veľkostí, textúr a farieb. Sekcie sú tiež priechodné a pevné, s rôznymi textúrovanými efektmi, vďaka ktorým bude plot pôsobiť prirodzene, originálne a luxusne.

Môžete vytvoriť povrch, „pod stromom“, kameň alebo skaly, napodobniť rastlinné vzory. Len nezabudnite zvážiť celkový koncept domu a okolitej krajiny! Na vašu objednávku môže dizajnér vytvoriť kombinované sekcie, ktoré budú harmonicky kombinovať betónové a drevené časti, prípadne iné dekoratívne prvky.

Ako si postaviť plot sami

Dokonca aj nováčik si môže postaviť betónový plot: proces je jednoduchý, hoci vyžaduje fyzickú silu. Jeho realizácia môže trvať niekoľko dní.

Ako prvé, pred realizáciou je dôležité určiť počet bm a počet dĺžok pre ukončovacie stĺpy.

V prvom kroku je vytýčenie trasy plota od bodu A po bod B (vytýčenie lomu). Vykopú sa diery s požadovanou osovou vzdialenosťou, podľa typu oplotenia. Keď máme vykopané otvory do dostatočnej hĺbky, osadíme stĺpiky a betónujeme betónovou zmesou. Po zatvrdnutí betónu, vložíme medzi stĺpiky požadované množstvo betónových platní. Po osadení platne opticky skontrolujeme a podľa potreby vycentrujeme. Vo finále vyšpárujeme fugy medzi platňami a stĺpikmi

Dizajnovú estetiku plotu dodá polymérová farba, dokonca si môžete namiešať dve farby. Takto natretý plot bude pôsobiť veľmi prirodzene, ako keby bol naozaj z dreva alebo kameňa. Navyše, okrem atraktívneho vzhľadu, kvalitný náter predĺži „životnosť“ konštrukcie takmer 3-krát.