Výhody inteligentného domu

Technológie inteligentnej domácnosti, navrhnuté tak, aby poskytovali ďalšie vymoženosti, môžu na diaľku vykonávať každodenné úlohy, ako je nastavenie úrovní termostatu a osvetlenia; prihlasovanie detí, starších blízkych a domácich zvierat; monitorovanie spotreby vody a iných verejných služieb; a viac.

Pri synchronizácii s úrovňami aktivity môžu inteligentné technológie okrem iného sledovať aj ciele v oblasti zdravia a pohody týkajúce sa cvičenia, výživy a dodržiavania liekov.

Čo je inteligentný dom?
Podľa správy z roku 2022 s názvom „ Domácnosti s inteligentnými domácimi systémami po celom svete 2015 – 2025 “ od trhovej a spotrebiteľskej dátovej platformy Statista bude do roku 2025 využívať inteligentné domáce systémy viac ako 400 miliónov domácností.

Inteligentné domy, navrhnuté tak, aby šetrili čas a peniaze na zabezpečenie a bezpečnosť domácnosti, môžu na diaľku automatizovať každodenné úlohy prostredníctvom internetového pripojenia. Predstavte si, že by ste mohli zatvárať a zamykať garážové brány, stlmiť svetlá alebo upravovať teploty v interiéri z akéhokoľvek mobilného zariadenia alebo osobného počítača bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Technológia inteligentných domácností sa v domácnostiach využíva z rôznych dôvodov čoraz viac.

Môžete dokonca naprogramovať zapnutie a vypnutie elektronických zariadení, aby ste spravovali používanie, alebo ak ste jednoducho zabudli, keď ste sa ponáhľali von.

Výhody inteligentných technológií
Ako načrtneme nižšie, inteligentné technológie sa môžu pochváliť nespočetnými výhodami každodenného života a zároveň znižovať uhlíkovú stopu a výdavky. Medzi ďalšie výhody patrí lepšia kvalita života a bezpečnosť. Aby sa predišlo nákladným škodám vedúcim k zvýšeniu poistného, ​​niektoré poisťovne majiteľov domov ponúkajú až 20-percentné zľavy na ročné poistky. O konkrétnych zľavových programoch sa poraďte so zástupcom poisťovne.

Pre viac informácií o výhodách a funkciách inteligentných technológií je najlepšie spolupracovať s renomovaným poskytovateľom, ako je napríklad General Security. Náš vysoko vyškolený tím môže vysvetliť a vytvoriť najlepšie riešenia pre váš domov a rodinu.

Získajte viac informácií o niektorých z najbežnejších výhod technológie inteligentnej domácnosti, ako je vzdialené monitorovanie, prispôsobenie, wellness a bezpečnostné prihlásenia, detekcia pohybu a analýza videa – všetko je možné spravovať na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie Alarm.com.

  1. Jednoduché a prepojenie
    Od inteligentných bezpečnostných systémov a reproduktorov až po osvetlenie a televízory, prepojenie týchto pripojených zariadení môže zvýšiť produktivitu domácnosti. Integrácia produktov a systémov inteligentnej domácnosti je tiež pohodlným spôsobom monitorovania širokej škály systémov pre domácnosť. Takáto prepojenosť umožňuje používateľom na diaľku spravovať a monitorovať termostaty, prezerať si záznamy z kamier, programovať vnútorné a vonkajšie osvetlenie a ďalšie, a to všetko bez toho, aby museli opustiť svoje pracovisko – alebo dokonca kuchynský stôl . To tiež šetrí peniaze na účty za energie a iné výdavky na domácnosť.
  2. Vzdialený monitoring & Check-In
    Po pripojení k mobilnému zariadeniu alebo osobnému počítaču je možné inteligentné domácnosti spravovať z akéhokoľvek miesta a kedykoľvek prostredníctvom vzdialeného monitorovania . To umožňuje registráciu v reálnom čase na rôznych prvkoch vášho domova a nehnuteľnosti. Je ťažké úplne kvantifikovať, čo táto úroveň zabezpečenia znamená pre používateľov. Skutočný komfort vyplývajúci z toho, že ich majetok a ich milovaní sú v bezpečí pred hrozbami – ako sú zlodeji a vandali, požiar a oxid uhoľnatý – je neoceniteľný .

Inteligentné domy, navrhnuté tak, aby šetrili čas a peniaze na zabezpečenie a bezpečnosť domácnosti, môžu na diaľku automatizovať každodenné úlohy prostredníctvom internetového pripojenia.

  1. Prispôsobené predvoľby a nastavenia
    V závislosti od zariadenia sa môžu inteligentné produkty prispôsobiť prispôsobeným preferenciám alebo potrebám konkrétneho používateľa. Inteligentný termostat dokáže upraviť teplotu vášho domova na základe miestnych poveternostných podmienok, vďaka čomu bude priestor pre jeho obyvateľov pohodlnejší. Môžete tiež nastaviť „pravidlá“, ako napríklad zapnutie svetiel alebo hudby, keď prídete domov, alebo iné automatizované vymoženosti.

Inteligentné postrekovače sú ďalším dobrým príkladom. Niektoré modely majú rozlíšené zóny pokrývajúce nehnuteľnosť. Prispôsobená aktivácia na základe