Výhody domácej automatizácie

V prípade akýchkoľvek pochybností žijeme v zlatom veku technologického rozvoja. Za posledných niekoľko desaťročí sme sa od spoliehania sa na káblové telefóny pre väčšinu našej komunikácie prepracovali na malé počítače vo vreckách, ktoré sú schopné vykonávať desiatky simultánnych komunikačných funkcií.

Ak boli smartfóny jedným z hlavných technologických pokrokov v roku 2000, ďalším veľkým krokom v roku 2010 je vývoj inteligentných domácností .

ČO JE INTELIGENTNÁ DOMÁCA AUTOMATIZÁCIA?
Technológia inteligentnej domácnosti vo všeobecnosti označuje akúkoľvek sadu zariadení, spotrebičov alebo systémov, ktoré sa pripájajú do spoločnej siete , ktorú možno nezávisle a na diaľku ovládať. Keď vaša domáca technológia spolupracuje v jednom systéme, môže byť voľnejšie označovaná ako „pripojená domácnosť“. Napríklad váš domáci termostat, svetlá, audio reproduktory, televízory, bezpečnostné kamery, zámky, spotrebiče a ďalšie sú prepojené do spoločného systému, ktorý je možné ovládať z vášho inteligentného telefónu alebo prostredníctvom mobilného zariadenia s dotykovou obrazovkou.

Inteligentná domáca automatizácia vám umožňuje využiť špičkovú funkčnosť a luxus, ktorý v minulosti nebol možný. S postupujúcim vývojom technológií sa budú rozširovať aj možnosti automatizácie domácnosti spotrebiteľov, aby bol život jednoduchší a príjemnejší.

VEĽKÉ VÝHODY
Môžete si myslieť, že inteligentná domáca automatizácia je šikovný spôsob, ako držať krok s najnovšími technológiami, alebo príležitosť pre majiteľov domov, aby sa predviedli, ale automatizácia domácnosti má niekoľko úžasných (a nesporne) praktických výhod . Chcete pár príkladov? Tu sú:

  1. Spravujte všetky svoje domáce zariadenia z jedného miesta. Faktor pohodlia je tu obrovský. Možnosť ponechať všetky technológie vo vašej domácnosti prepojené prostredníctvom jedného rozhrania je obrovským krokom vpred pre technológiu a správu domácnosti. Teoreticky sa stačí naučiť používať jednu aplikáciu na smartfóne a tablete a budete môcť využívať nespočetné množstvo funkcií a zariadení v celej domácnosti. Tým sa skracuje krivka učenia nových používateľov a uľahčuje sa prístup k funkciám, ktoré skutočne chcete pre svoj domov.
  2. Flexibilita pre nové zariadenia a spotrebiče. Inteligentné domáce systémy majú tendenciu byť úžasne flexibilné, pokiaľ ide o umiestnenie nových zariadení a spotrebičov a iných technológií. Bez ohľadu na to, ako najmodernejšie sa dnes vaše spotrebiče zdajú, postupom času budú vyvinuté novšie, pôsobivejšie modely. Okrem toho pravdepodobne pridáte do svojho balíka zariadení, keď nahradíte staršie alebo objavíte novú technológiu, ktorá bude sprevádzať vaše vnútorné a vonkajšie priestory. Bezproblémová integrácia týchto nováčikov vám uľahčí prácu majiteľa domu a umožní vám neustále upgradovať na najnovšiu technológiu životného štýlu.
  3. Maximalizácia domácej bezpečnosti. Keď do svojej inteligentnej domácej siete začleníte funkcie zabezpečenia a sledovania, bezpečnosť vašej domácnosti môže raketovo narásť . Je tu veľa možností – v súčasnosti sa skúma len niekoľko desiatok z nich. Napríklad systémy domácej automatizácie môžu prepojiť detektory pohybu, sledovacie kamery, automatické zámky dverí a ďalšie konkrétne bezpečnostné opatrenia v celom dome, takže ich môžete aktivovať z jedného mobilného zariadenia predtým, ako pôjdete do postele. Môžete si tiež zvoliť prijímanie bezpečnostných upozornení na svoje rôzne zariadenia v závislosti od dennej doby, kedy sa upozornenie spustí, a sledovať aktivity v reálnom čase, či už ste doma alebo na pol zemegule.
  4. Diaľkové ovládanie funkcií domácnosti. Nepodceňujte silu možnosti ovládať funkcie vášho domova na diaľku. Počas výnimočne horúceho dňa si môžete nariadiť, aby sa váš dom ochladil v dostatočnom časovom predstihu, než sa vrátite domov z práce. Ak sa ponáhľate so začiatkom večere, ale stále ste v obchode, môžete nechať rúru predhrievať, kým ste ešte na ceste domov. Môžete dokonca skontrolovať, či ste nechali rozsvietené svetlá, kto je pri vašich vchodových dverách, alebo sa uistiť, že ste vypli všetky médiá, keď ste preč.
  5. Zvýšená energetická účinnosť. V závislosti od toho, ako používate technológiu inteligentného domu, je možné, aby bol váš priestor energeticky efektívnejší. Napríklad môžete mať presnejšiu kontrolu nad vykurovaním a chladením vášho domova pomocou programovateľného inteligentného termostatu, ktorý sa naučí váš rozvrh a preferencie teploty a potom navrhne najlepšie energeticky efektívne nastavenia počas dňa. Svetlá a motorizované tienidlá je možné naprogramovať tak, aby sa pri západe slnka prepínali do večerného režimu, alebo sa svetlá môžu automaticky zapínať a vypínať, keď vstúpite do miestnosti alebo z nej odídete, takže sa už nikdy nemusíte obávať plytvania energiou.