Výhody inteligentnej domácnosti

Inteligentný dom je oveľa viac ako len technologický trik. Ponúka hmatateľné výhody, robí váš život pohodlnejším, šetrí čas, poskytuje väčšiu bezpečnosť, šetrí peniaze a pomáha šetriť energiu . Uľahčite si život. Od inteligentného štartovacieho balíka s dvoma alebo tromi pripojenými zariadeniami pre inteligentnú domácnosť až po plne prepojený systém inteligentnej domácnosti, dnes je možné vybaviť svoj domov inteligentnou technológiou, ktorá podporuje každú časť vášho každodenného života. Inteligentný dom vám ponúka šancu mať vo svojom živote ešte viac pohodlia a efektívnosti.

Chcete presnejšie kontrolovať teplotu vo svojich obytných priestoroch ? Potom je čas na inteligentný systém vykurovania alebo inteligentný systém vetrania. Vlámali ste sa do svojho okolia a chcete urobiť svoj domov bezpečnejším? Pomôcť môže inteligentný sledovací systém s inteligentným zámkom dverí a bezpečnostnými kamerami. Alebo možno chcete ovládať svoj zábavný systém – ako je televízor, reproduktory a osvetlenie obývačky – počas nasledujúcej noci domáceho kina pomocou hlasových príkazov? Žiadny problém . Možnosti technológie inteligentnej domácnosti sú rozmanité a veľa – a ponoriť sa priamo do nej je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým .

Inteligentné, prepojené systémy inteligentnej domácnosti
Dôležitou charakteristikou inteligentnej domácnosti je prepojenie zariadení, ktoré spolu dokážu komunikovať. Zariadenia inteligentnej domácnosti sa dnes väčšinou ovládajú cez aplikáciu v smartfóne. Spolupráca rôznych inteligentných zariadení robí život ešte pohodlnejším. Zvážte tento príklad: keď vám ráno zazvoní budík , svetlo sa rozsvieti postupne , kávovar má pre vás pripravenú horúcu kávu , dlažba v kúpeľni je nastavená na príjemnú teplotu a vaša obľúbená hudba môže byť počuť v celom vašom dome , čo uľahčuje vstávanie a začiatok dňa .

Žena si užíva slnko na pohovke
Výhoda 1: inteligentná domácnosť poskytuje väčší komfort
Veľkou výhodou inteligentného domu je okamžité zvýšenie komfortu vášho bývania. Samozrejme, pre každého to vždy vyzerá trochu inak , ale v podstate ide o to , aby sme si trochu uľahčili život.

Kto sa rád vracia v zime domov do studeného bytu, investuje veľa času do upratovania alebo večer obchádza celý dom, aby sa uistil , že sú všetky svetlá zhasnuté ? Vaša inteligentná domácnosť vás sprevádza každodenným životom a uľahčuje život.

Jeden príklad: izbové termostaty s mart pripojené k vášmu inteligentnému domu ponúkajú vysokú úroveň komfortu. Neustále kontrolujú vlhkosť vo vašom obytnom priestore a prostredníctvom správy push na vašom smartfóne vám dajú vedieť , kedy je čas vyvetrať . Alebo môžete ísť ešte o krok ďalej: tu sú okná , ktoré sa môžu otvárať samostatne pomocou motora , ktorý spúšťa váš inteligentný izbový termostat. Aby sa predišlo zbytočným tepelným stratám, inteligentný systém vykurovania automaticky vypne pripojené termostaty , keď sú otvorené okná .

Alebo keď opustíte dom, môžete dať svojmu inteligentnému domu príkaz „ Teraz odchádzam “ prostredníctvom scenára nastavenia. Vaša inteligentná domácnosť potom automaticky vypne termostaty kúrenia, zatiahne inteligentné rolety či žalúzie a zároveň zapne bezpečnostný systém vrátane monitorovacích kamier.

Ak si teda chcete s pomocou inteligentnej domácnosti užiť všestranné pohodlie, je najlepšie pripojiť niekoľko zariadení inteligentnej domácnosti. Budete tak mať viac voľného času na veci, ktoré sú pre vás skutočne dôležité, a budete stále objavovať nové spôsoby, ako si uľahčiť každodenný život.

Výhoda 2: inteligentná domácnosť znamená viac voľného času
Vďaka výhodám inteligentnej domácnosti trávi matka viac času s dieťaťom, kým vysávač-robot uprace podlahu.
Zvyčajne sa dobre venujete svojej práci a rodine, čo znamená, že voľného času je málo. Aké by to bolo pekné , keby sa o seba postarali nákupy , cez víkend sa upratal byt alebo sa pokosil trávnik ? Inteligentný dom vám ponúka veľa možností, ako sa zbaviť časovo náročných každodenných činností. Robotický vysávač vám môže pomôcť v domácnosti, inteligentná chladnička si sama objedná potraviny a robotická kosačka pokosí váš trávnik